PhDr. Milada Bartoňová

Narodila se 6. 1. 1917 v Hodslavicích na Moravě, zemřela 13.11. 2008. Po ukončení obecné a měšťanské školy pracovala čtyři roky jako dělnice ve Zlíně v Baťové továrně. Již v této době přispívala do časopisu Sbratření. Touha po vzdělání jí přivedla do učitelského ústavu ve Valašském Meziříčí a poté na Univerzitu Karlovu. Vzdělání si dále prohlubovala studiem hindštiny a sanskrtu. Jako redaktorka vědecké literatury ve Státním pedagogickém nakladatelství redigovala spisy J.A.Komenského

Pod vedením sw. Satyanandy absolvovala v letech 1967/68 v Indii mezinárodní kurz jógy. Po návratu vedla se svým životním druhem Rostislavem Hoškem kurzy integrální jógy. V kurzech i na letních soustředěních spolupracovala mimo jiné i s André Van Lysebethem a indickými jóginy MUDr. M.Bholem, Goyalem, sw. Gitanandou, sw. Vishnudevanandou.

Je spoluautorkou knihy Jóga - Od staré Indie k dnešku (1971), autorkou sbírky básní Sebekříšení (1988), úvah a básní Světlo bdících (1998), přispívala do časopisu Nový orient, vydávala časopisy O nás a Pro nás a Svítání. Zasloužila se také o vydávání učebnic a příruček orientálních jazyků.

Setkání Milady Bartoňové s MUDr.M.Bholem v roce 2004
Setkání Milady Bartoňové s MUDr.M.Bholem v roce 2004

Modlitba , kterou nás naučila Miládka

Otče drahý,
Otče můj,
jen Ty sám mě veď a inspiruj,
neboť v Tobě jen ten nejvzácnější poklad mám,
Veď a inspiruj mne jen Ty sám

Básně Sebekřísení

Vyšel dotisk básní dr. Milady Bartoňové, Sebekřísení.

CD básní Nejvzácnější dar je možné zakoupit v knihkupectví Avatar (http://www.avatar.cz/), nebo na našich akcích.